Dzieci i młodzież w Kołbaczu poznały zawód Strażaka i Policjanta – czyli praktyczne warsztaty w ramach projektu!

🆙 W Kołbaczu, w czwartkowe popołudnie wraz z Panią Wójt Marzeną Grzywińską zaprosiliśmy dzieci i młodzież – uczestników projektu “Nowe Perspektywy Aktywności” – na praktyczne warsztaty we współpracy ze służbami mundurowymi. Dzieci w świat zawodu strażaka i policjanta wprowadzili strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kołbaczu oraz duet policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie.

 

➡️ Strażacy zaprezentowali sprzęt, którym na co dzień ratują ludzkie życie. Dużym zainteresowaniem wśród dzieci i rodziców cieszył się pokaz nożyc hydraulicznych, które np. w kilka minut pomogą wyciągnąć kierowcę z zakleszczonego pojazdu. Mam osobiście nadzieję, że dzięki takim eventom choć część z dzieci znajdzie w sobie pasję i zasili zastępy naszych OSP.

➡️ Funkcjonariusze mieli ze sobą sprzęt, który towarzyszy im w codziennej prewencyjnej służbie. Dzieci mogły włożyć na siebie kask, ochraniacze, kamizelkę oraz wziąć do ręki policyjną pałkę i tarczę – słowem ubrać pełne umundurowanie 🙂 Oczywiście nie zabrakło profilaktyki, m.in.: reakcji na zagrożenia, pozycja bezpieczna w razie nagłego ataku czy przypomnienie bezpiecznego przejścia przez jezdnie.

❇️ Na zakończenie Wójt Marzena Grzywińska wraz z Radnym Rady Powiatu Bartoszem Biegusem oraz Prezesem OSP Kołbacz Henrykiem Jakubowskim wręczyli dzieciom odblaskowe gadżety.

ℹ️ Projekt „Nowe perspektywy aktywności” realizowany jest przez Stowarzyszenie Nowe Perspektywy w partnerstwie z Stare Czarnowo – gmina piękna z natury – współfinansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014 – 2020 oraz ze środków budżetu Gminy Stare Czarnowo.

Podziel się / udostępnij: