“Pożegnanie Lata w Żelewie” – (foto)relacja

W sobotę 11 września 2021 r., na plaży w Żelewie odbył się piknik rodzinny pod nazwą „Pożegnanie Lata w Żelewie” – zorganizowany przez Stowarzyszenie Nowe Perspektywy, z inicjatywy radnego powiatu gryfińskiego Bartosza Biegusa oraz radnego gminy Stare Czarnowo Krzysztofa Popka.

O godzinie 9.00 rozpoczęły się sportowe zmagania w Turnieju siatkówki plażowej, w którym rywalizowały 4 zespoły w systemie „każdy z każdym”. Rozstrzygnięcie przyniosła dopiero ostatnia kolejka spotkań, gdzie naprzeciw siebie stanęły dwie niepokonane dotąd drużyny z Binowa i Giżyna. Zespół z Binowa ostatecznie zwyciężył w tym emocjonującym spotkaniu 2:1 i tym samym zajął I miejsce w turnieju. W meczu o 3 miejsce drużyna ze Starego Czarnowa pokonała Glinną 2:0. Statuetkę dla najlepszego zawodnika (a w zasadzie zawodniczki) powędrowała do Pani Magdy Sadowskiej ze Starego Czarnowa.

Od godziny 15.00 do 20.00, najmłodsi uczestnicy imprezy mogli całkowicie bezpłatnie skorzystać z wielu atrakcji: dużej zjeżdżalni Clown, dużego placu zabaw Sponge-Bob, mini placu zabaw, bramki strzelnościowej oraz malowania twarzy – wszystko to pod czujnym okiem doświadczonych instruktorów. Organizatorzy przygotowali również niespodziankę dla mieszkańców – bezpłatny poczęstunek (grochówka, kiełbaski, hot-dogi). Obsługę stoiska gastronomicznego zapewnił Sklep Madiza z Kołbacza. W namiocie promocyjnym Stowarzyszenia Nowe Perspektywy, można było otrzymać bezpłatne gadżety z LGD-WIR oraz zapoznać się z historią Szczecińskiego Parku Krajobrazowego „Puszcza Bukowa”.

O bezpieczeństwo uczestników przez cały czas dbali druhowie z OSP Żelewo, OSP Kołbacz oraz ratownicy z Gryfińskiego Stowarzyszenia Ratowniczego. Ponadto zorganizowali oni wspólne pokazy ratownictwa wodnego, w tym symulację obrazującą wypadnięcie z łodzi wędkarza i akcję ratunkową. Po zakończonym pokazie, ratownicy z GSR prowadzili warsztaty z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczestników pikniku. Na zakończenie imprezy, od godziny 20:00 do późnych godzin nocnych trwała świetna zabawa taneczna, prowadzona przez DJ.

– Dziękujemy mieszkańcom za przybycie i wspólną zabawę w tak licznym gronie podczas pikniku rodzinnego! – mówią zgodnie organizatorzy wydarzenia Bartosz Biegus oraz Krzysztof Popek.

 

Partnerami wydarzenia byli: Ochotnicza Straż Pożarna z Żelewa, Ochotnicza Straż Pożarna z Kołbacza oraz Gryfińskie Stowarzyszenie Ratownicze. Sponsorami wydarzenia byli: Inżynieria Przyrody Piotr Cielecki z Kartna, GLOBTERM s.c. ze Szczecina, RODO-GRYF.pl z Kołbacza, Kartel Cezary Rogoż i Paweł Grzelczak ze Szczecina oraz Sklep Madiza.

Specjalne podziękowania za bezpłatne użyczenie prądu kierujemy do Państwa Elżbiety i Zbigniewa Krupińskich, Rady Osiedla Płonia za użyczenie ławek i stołów oraz strażaków z OSP Żelewo za bezcenną pomoc w przygotowaniu terenu imprezy.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Wójt Gminy Stare Czarnowo Marzena Grzywińska.

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020. Grant realizowany w ramach umowy ze LGD Stowarzyszenie WIR – Wiejska Inicjatywa Rozwoju”.

Podziel się / udostępnij: