Relacja z Rodzinnego Pikniku nad Miedwiem w Żelewie

W ostatni weekend lipca na plażę do małej, uroczej miejscowości położonej nad Miedwiem, przyjechało wyjątkowo dużo gości aby uczestniczyć w „Rodzinnym pikniku nad Miedwiem w Żelewie”, zorganizowanym z inicjatywy radnego powiatu gryfińskiego Bartosza Biegusa oraz radnego rady gminy Stare Czarnowo Krzysztofa Popka. Ich inicjatywa uzyskała wsparcie w ramach „Programu Społecznik na lata 2019-2021 – Program Marszałkowski”, którego beneficjentem było Stowarzyszenie Nowe Perspektywy z Kołbacza.

Program wydarzenia był bardzo bogaty. Od godziny 9.00 rozpoczęły się sportowe zmagania w Turnieju piłki siatkowej o Puchar Wójta Gminy Stare Czarnowo, w którym rywalizowało 5 zespołów: Binowo, DKM Dębina, Giżyn, Glinna oraz drużyna gospodarzy z Żelewa. Najlepszą z nich po ligowych rozgrywkach w systemie „każdy z każdym” okazała się drużyna z Binowa, a najlepszym zawodnikiem turnieju został jej zawodnik Mieczysław Koprowski. Puchary dla najlepszych drużyn oraz voucher do pizzerii o wartości 150 zł dla najlepszej drużyny ufundowała gmina Stare Czarnowo. Wręczenia nagród dokonała wójt Marzena Grzywińska.

Od godziny 15.00 do 20.00 najmłodsi uczestnicy imprezy mogli całkowicie bezpłatnie skorzystać z naprawdę wielu atrakcji: dużej zjeżdżalni clown, cztero-stanowiskowego eurobungee, walca wodnego, mini placu zabaw dla najmłodszych dzieci oraz trampoliny – wszystko to pod czujnym okiem doświadczonych instruktorów. W bezpłatnej strefie animacji swój aktywny udział wzięli pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Starym Czarnowie, którzy m.in.: zajęli się malowaniem twarzy, organizacją interaktywnych gier i zabaw oraz częstowali bez limitu watą cukrową – sprawiając wiele radości i uśmiechu na twarzach dzieci.

W Rodzinnym pikniku nad Miedwiem w Żelewie uczestniczyli m.in.: Rafał Mucha – poseł na Sejm RP, Krzysztof Barczyk – dyrektor Gabinetu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, Paweł Wróbel oraz Michał Kozakiewicz – radni powiatu gryfińskiego, Bożena Froncala oraz Leokadia Moździerzewska – radne gminy Stare Czarnowo oraz sołtys – Halina Hoduń.

O bezpieczeństwo uczestników przez cały czas dbali niezawodni druhowie z OSP Żelewo. Zorganizowali również warsztaty z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i kilka scenek sytuacyjnych, które cieszyły się sporym zainteresowaniem uczestników. W imprezie wzięła udział również jednostka OSP Szczecin – Śmierdnica, gdzie każdy uczestnik mógł zapoznać się z codziennym wyposażeniem wozu strażackiego.

Na zakończenie imprezy, od godziny 20.00 do 3.00 następnego dnia trwała świetna zabawa taneczna w rytm muzyki disco z DJ MF, który szybko zapełnił parkiet roztańczonymi mieszkańcami Żelewa i okolic. Od samego rana do późnego wieczora mieszkańcy mogli skosztować specjałów przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich „Europejki” z Daleszewa.

– Przygotowanie tego wydarzenia świetnie wpisuje się w ideę Programu Społecznik. Udało nam się zaangażować w dość krótkim czasie wiele osób, instytucji oraz firm do współpracy, każdy dał od siebie „swoją cegiełkę” – za co wszystkim z całego serca dziękujemy! – mówią zgodnie organizatorzy wydarzenia Bartosz Biegus oraz Krzysztof Popek.

Partnerami wydarzenia byli: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej ze Starego Czarnowa, Ochotnicza Straż Pożarna z Żelewa, gmina Stare Czarnowo. Sponsorami wydarzenia byli: Inżynieria Przyrody Piotr Cielecki z Kartna, DKM Fuksa s.c. ze Szczecina, GLOBTERM s.c. ze Szczecina, Renowacje i Malowanie Elewacji oraz Docieplenia Radosław Wojciechowski i Robert Pianowski z Żelewa, Gastro Bar – Kebab IRA z Kobylanki oraz mieszkańcy osiedla Żelewo 50.

Specjalne podziękowania za bezpłatne użyczenie prądu kierujemy do Państwa Elżbiety i Zbigniewa Krupińskich oraz strażaków z OSP Żelewo za bezcenną pomoc w przygotowaniu terenu imprezy.

Relacje:

Podziel się / udostępnij: