Seniorzy wyjadą do Teatr Polski w Szczecinie – projekt Kultura 55+

🆕 Seniorzy wyjadą do Teatr Polski w Szczecinie 🎭
Udało się pozyskać środki w konkursie ofert na realizację zadań publicznych z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego na rok 2019.

Oferta Stowarzyszenia Nowe Perspektywy zakłada podejmowanie szerokich działań na rzecz integracji społeczności lokalnej. Do nich zaliczyć będzie można w 2019 roku zorganizowanie imprezy kulturalnej pn. „Kultura 55+ w gminie Stare Czarnowo”. Dzięki niej zaplanowano wyjazd autokarowy  do Teatru Polskiego w Szczecinie na wybrany spektakl.

Gmina po raz kolejny wspiera rozwój kultury i dostrzega przy tym potrzeby osób starszych – powiedziała wójt gminy Stare Czarnowo Marzena Grzywińska.

Atrakcja adresowana jest do seniorów z terenu gminy Stare Czarnowo, którzy ukończyli 55 rok życia. Ma zintegrować lokalną społeczność i kształtować postawy godne naśladowania dzięki muzyce i sztuce.

Informację o naborze uczestników oraz szczegóły związane z organizacją wyjazdu pojawią się na początku września. Już dziś serdecznie zapraszam do wspólnego wyjazdu i spędzenia miłego popołudnia w Teatrze Polskim – mówi prezes stowarzyszenia Nowe Perspektywy Bartosz Biegus.

Stowarzyszeniu Nowe Perspektywy na realizację zadania Urząd Gminy Stare Czarnowo przyznał 2 tys. zł. Dotacja to efekt rozstrzygnięcia konkursu ofert na realizację zadań publicznych z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego na rok 2019.

 

Podziel się / udostępnij: